Záróvizsga időpontok, helyszínek és követelmények

A záróvizsga időpontok, helyszínek és követelmények a Híradástechnika intézetben a 2019-20-as tanév II. félévében.

Záróvizsgák időpontok és helyszínek

2020. július 6. hétfő, 8.00 óra

MS Teams: „Távközlési informatika” csoport

(„Infokommunikációs hálózatok” és „Távközlési informatika” modulok)

2020. július 6. hétfő, 8.00 óra

MS Teams: „Médiatechnológia, Mikrohullámú, mobil és optikai ” csoport

(„Médiatechnológia”, „Távközlési hálózatok”, „Mikrohullámú, mobil és optikai technológiák” modulok )

2020. július 8. szerda, 8.00 óra

MS Teams: „Ipari felügyeleti és kommunikációs rendszerek” csoport

(Tavaszmező utcai záróvizsga bizottsághoz rendelt hallgatók értesítés szerint)

Felhívjuk figyelmüket, hogy a záróvizsgára online lebonyolítására való felkészülés keretében 2020. 07. 01-jén 8:00 órai kezdettel főpróbát tartunk, amelyen kötelező a részvétel.

A főpróba keretében minden hallgatóval egyesével kipróbáljuk a technológiai adottságokat, hogy a záróvizsga időpontjában minden rendelkezésre álljon, és zökkenőmentesen működjön.

A hallgatókat automatikusan besoroljuk az MS Teams megfelelő záróvizsga csoportjába a hallgató által Ferancz-Lengyel Andrea számára megküldött egyetemi (@stud.uni-obuda.hu) e-mail címmel.

Amennyiben nincs még ilyen e-mail címük kérjük szerezzék be az Informatikai Osztályon.

Az egyetemi e-mail címek megküldésének határideje: 2020.06.26.

Záróvizsgával kapcsolatos információ és követelmények

A záróvizsga beosztást 30-án kedden küldjük meg a hallgatóknak.

A záróvizsgán be kell mutatni a szakdolgozat keretében elkészített munkát.

A szakdolgozat/diplomamunka keretében elvégzett munka bemutatásához PowerPoint prezentációt kérünk.
A PowerPoint prezentációt legkésőbb június 26-ig kell megküldeni a
lengyel.andrea@kvk.uni-obuda.hu e-mail címre.

A bemutatónak a következő követelményeknek kell megfelelnie:

1. Legyen egy napirend dia, miről beszél és milyen sorrendben.

2. Az első diában mutassa be a szakdolgozat keretében elvégzendő feladatot, annak jelentőségét (kb. 1 perc.).
3. 5-8 diában mutassa be a saját munkáját:

a. milyen feladatokat végzett el;
b. milyen módszerrel dolgozott;
c. mi lett az eredménye.

4. Bírálói kérdésre adott válaszok - ez beépíthető a prezentációba, nem feltétlenül kell különállóan foglalkozni vele.

Ha lehetősége van, készítsen ábrát a munka bemutatásához (logikai architektúra, összefüggések, vázrajzok, adatmodell, kész termék fotó stb.), sokat segít a megértésben.
Ha van elkészített termék, prototípus, hozza magával, mutassa be.
A prezentáció időtartama 5-7 perc kérdések nélkül, kérdésekkel együtt max. 10 perc. Ha túllépi a megadott időkeretet a bizottság elnöke leállítja.
A prezentációban nincs helye elméleti háttér bemutatásnak. Amennyiben mégis elméletről kezd el beszélni a bizottság elnöke leállítja.

A szakdolgozat/diplomamunka védéshez ajánlott PowerPoint prezentáció sablon: szakdolgozat és diplomamunka prezentáció.

A záróvizsga tematikákat intézetünk honlapján érheti el a Záróvizsga tematikák fejezetben: https://hti.kvk.uni-obuda.hu/szakdolgozat_es_diplomamunka.html

A záróvizsga lebonyolításának módját intézetünk honlapján érheti el: https://hti.kvk.uni-obuda.hu/news/20200617-Zarovizsga_eljarasi.html

Budapest, 2020. 06. 22.

Dombora Sándor sk.