Ösztöndíj pályázat

Az Óbudai Egyetem – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal fennálló együttműködés keretében – a hírközlési és infokommunikációs területtel foglalkozó szakemberek képzésének elősegítése érdekében ösztöndíj-pályázati felhívást tesz közzé.

Pályázatot nyújthatnak be azok a BSc villamosmérnök szakos, infokommunikációs technológiák szakirányon tanuló, nappali tagozatos hallgatók, akik már legalább négy félévet teljesítettek, és a megelőző két félévben tanulmányi eredményük átlaga legalább 3,50 volt.

Az ösztöndíjat a 2018/2019-es tanév II. szemeszterében kettő nyertes pályázó nyerheti el. Az ösztöndíj öt hónapra szól, havi összege 30 000 Ft az állami ösztöndíjon felül.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

• közép-vagy felsőfokú angol nyelvvizsga megléte (Igazolás módja: nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata)
  • teljesített Hiradástechnika tantárgy (Igazolás módja: a Neptunból nyomtatott index másolat)
  • NMHH infokommunikációs területén választott szakdolgozat téma, melyhez külső konzulenst a hatóság biztosít.
  • szakmai beszámoló benyújtása a pályázó által végzett többlet tevékenységről (pl. TDK munka, esettanulmányi versenyen való részvétel, tanszéki oktató vagy kutató munkában való részvétel, egyéb versenyeken való részvétel stb.) (Igazolás módja: szakmai beszámoló)
  • Az NMHH-nál teljesített kötelező szakmai gyakorlat.
A pályázatokat 2018. december 20-ig a HTI Intézetigazgatójának címezve a HTI tanulmányi igazgatási ügyintézőjénél kell benyújtani.

A pályázatnak az alábbi adatokat kell tartalmaznia:

• személyi adatok (név, születési idő, hely),
  • évfolyam, szak,
  • a pályázati feltételek igazolására szolgáló dokumentumok (különösen: leckekönyv-másolat, hallgatói jogviszony igazolás, nyelvtudást igazoló dokumentumok);
  • félévenként részletezett átlageredmény
  • tanulmányi és egyéb versenyeken, konferenciákon elért részvétele ill. eredményei,
  • egyéb, a pályázó által fontosnak tartott adatok.

A pályázatokat az Óbudai Egyetem és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szakértőiből álló, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság többségi részvételével működő bizottság bírálja el.

Ösztöndíj csak beiratkozott (aktív) hallgató részére folyósítható.

Budapest, 2018. november 23.

Dr. Beinschróth József

Intézetigazgató